Tereza vícemistryní republiky v XCO

V nedělním českém šampionátu cross-country horských kol, který se uskutečnil na okruhu v Kutné Hoře, vybojovala Tereza titul vícemistryně ČR. Za vysokých teplot, přesahujících třicet stupňů Celsia, nestačila na prašné trati, jen na letos velmi kvalitně jezdící Karlu Štěpánovou.

"Chtěla jsem letos vybojovat mistrovský double, který v Čechách ještě nikdo z holek nevybojoval. Titul maratonské mistryně mám z května a o ten v cross-country jsem bojovala tuto neděli. XCO mi letos zatím moc nešlo, zimní trénink mi nesedl a prala jsem se s tím, ale na mistrovství ČR jsem se během pár týdnů připravila nejlépe jak to šlo a v neděli jsem v tom vedru podala maximální výkon."

Tereza se od začátku závodu, který závodnice zavedl ihned na závodní okruh bez zaváděcího kola, pohybovala v čelní skupině 

"Měla jsem dobrý start a v horní pasáži okruhu jsem byla vepředu. Bohužel jsem si v jednom krátkém prašném sjezdu vystoupila a čelo mi cuklo. Karla za to vzala a odjela. Jela fantasticky a udělala si náskok, který podržela až do cíle. Mě se jelo ale taky dobře a od druhého kola jsem si hlídala druhou příčku a navyšovala tempo až do cíle. S výsledkem jsem spokojená. Když vezmu v potaz hrozivý úvod sezóny, jsem ráda, že jsem v posledním měsíci dokázala udělat kus práce a zase v cross-country jezdit nějaký standard. Zlepšovat ale mám co a vím, na čem pracovat. Proto odjíždím už nyní do Livigna na třítýdenní soustředění, odkud se jen na víkend přesunu koncem týdne na evropský šampionát do Chies d'Alpaga. Pak už bude veškerá příprava směřovat k poslednímu světovému poháru ve Val di Sole a následnému světovému šampionátu v Andorře."

foto: mtbs.cz

 

« zpět do novinek
del.icio.us