Start sezóny 2016

Má jedenáctá profesionální a patnáctá sezóna celkově odstartovala a já mám za sebou už několik startů. Počínaje kyperským etapákem Afxentia cup, závodem XC Sunshine cup a dalším závodem C1 v Langenlois tento víkend, jsem zahájila letošní důležitou sezónu.

Na Kypr jsem odletěla na konci února společně s českou reprezentací. K dispozici jsme měli reprezentačního mechanika, maséra, zkrátka zázemí v plné parádě. K testování jsem na Kypr dostala od Superioru zbrusu nový prototyp celoodpruženého karbonového stroje, kterému jsem chtěla dát, hlavně během etapáku, pořádný zápřah a se kterým jsem se chtěla oťukat a sžít.

Na kyperských rozbitých "dirt roadech" a skalnatém terénu byl full velkou výhodou. Chvíli jsem se prala s nastavením posedu a únavou z cesty, ale na závod už vypadalo vše ok. Kdybych si však nezapomněla před startem první etapy, časovky, dát na řídítka číslo a nedostala hned na úvod etapáku šestiminutovou penalizaci. Hold stane se. Zbytek etapáku jsem musela ztrátu sjíždět a stálo mě to hodně sil, které pak pochyběly v závěru, v poslední etapě, kterou jsem nedokončila. O týden později mě čekal samostatný XC závod Sunshine cup. Spolu s reprezentací jsme v týdnu hezky potrénovali a dál jsem testovala nového fulla. Závod ve Voroklini nebyl špatný, nebýt pádu v posledním kole, po kolizi se soupeřkou, který mě odstavil z trati a chvíli jsem rozdýchávala vyražený dech. Do cíle jsem nakonec dojela, ale později na RTG jsem zjistila silné naražení žeber, převrácený malíček na pravé a ukazovák na levé ruce.

Kypr dopadl, jak dopadl. Pár dní jsem na kolo nesměla vůbec, další dva týdny jsem se jen pomalu vozila a těžce se zvedala z postele kvůli naraženému hrudníku. Týden před Langenlois už však vypadalo vše líp a já jsem mohla na první opravdu intenzivní tréninky. Na rakouskou C1 jsem pak odjížděla už se svým týmem Superior MTB hlavně z tréninkového hlediska a netušila jsem, co žebra udělají v opravdu závodní intenzitě. Start bolel, jako vždy a pohybovala jsem se někde v půlce startovního pole. V nejvyšší části zaváděcího okruhu jsem ale zamotala řetěz a musela během do depa. Se ztrátou pěti minut jsem s opraveným řetězem znovu vyrazila do závodu a nastala stíhací jízda. Během ní jsem se dostala z posledního místa na celkovou 15. pozici. Výsledek jako číslo nic moc, s výkonem jsem ale byla spokojená. Že ztrátu téměř 7minut z prvního kola, kvůli technickým potížím, stáhnu na 15. místo, jsem nevěřila. Ze svého 15. závodu v Langenlois za mou kariéru, jsem tak i přes mechanické problémy neodjížděla zklamaná.

Cítím, že sílu i tah mám, časy na kolo jsem měla kolo od kola lepší a sjížděla jednu soupeřku za druhou.  Další závod mě čeká příští neděli. Český pohár v Praze. Do toho intenzivní dynamické tréninky a trénink startů, které mi tak nejdou.

foto: Tereza Němcová, mtbs.cz

« zpět do novinek
del.icio.us