Prasklý řetěz na startu mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy v cross-country se vrátilo po devíti letech do italského Lamosana, nedaleko Chies d'Alpaga. Tereza zde tehdy vybojovala druhé místo v kategorii U23 a i letos se chtěla v závodě rvát o co nejlepší umístění. Po sobotních deštích, kdy se část trati musela běhat, se počasí umoudřilo, okruh vyschl a bylo zřejmé, že se bude jednat o rychlý závod.

Evropský šampionát žen Elite odstartoval v pravé poledne. Tereza však po zaznění startovní pistole zůstala stát na místě.

"Byl divný pocit, když se odstartuje, všichni se ženou kupředu a vy stojíte. V první okamžik jsem nechápala, co se děje. Párkrát jsem prošlápla na místě, než mi došlo, že mi při prvním záběru do pedálů praskl řetěz. Chvíli jsem se snažila situaci řešit. Podle pravidel cizí pomoc mimo depo přijmout nemohu, nýtovačku si s sebou na cross-country nevozíme. Napadlo mě depo, ale to v zaváděcím okruhu nebylo a znamenalo by to minimálně dvacetiminutový běh, během kterého by mě odvolali dojetou o kolo první závodnicí. Pak mi došlo, že je to vlastně konec mého mistrovství Evropy. Pocit zmaru, smutek z toho, že se člověk chystá na závod, ladí, cestuje, ale některé věci neovlivníme a musíme je přijmout."

Tereza se tak podívala do konce na ženský závod a po něm se vydala zpět na vysokohorské soustředění do Livigna, ze kterého na šampionát přijela.

"Za 3 týdny mě čeká poslední světový pohár v italském Val di Sole, pro mě nominační závod na světový šampionát, na který se tady v Livignu chci připravit a po nevydařeném úvodu světového poháru a zmaru na ME, bych si chtěla spravit chuť."

 

 

« zpět do novinek
del.icio.us