Finále světového poháru ve Val di Sole

Světový pohár se dostal do svého letošního finále a závod v italském Val di Sole pro mě byl šancí, jak se na poslední chvíli nominovat na nadcházející mistrovství světa v Andoře. Příprava na závody v nadmořské výšce Livigna se mi vyplatila a do Itálie jsem odjížděla s dobrými pocity.

 S číslem 54 na startu však byl konečný výsledek pro Terezu velkou neznámou.

"Potřebovala jsem zajet v TOP 30, což znamenalo prokousat se přes spoustu holek kupředu. Po startu se mi to ale podařilo vcelku rychle a postupně jsem se dostávala mezi holky, se kterýma už se nemusím stydět závodit. Trať oproti předchozím ročníkům zaznamenala z 80% změny. Dalo se na ní předjíždět, byla tam hezká technika, bavila mě."

Cílem Tereza projela jako 24., minutu od světové TOP 20 a zaznamenala tak její nejlepší výsledek ve světovém poháru MTB XCO od loňského června. 

"Potřebovala jsem čas na to, abych si srovnala tréninkový režim po mém zimním risku a změně trenéra, který mi přípravu obrátil o 100%. Nyní jsem se vrátila k tomu, co mi vždy vyhovovalo a věřím, že je to ta správná cesta. Někdy když člověk chce víc, nakonec nemá nic, ale riskovat se občas musí. Mě se to však letos nevyplatilo a jsem ráda, že aspoň za Livigno se mi podařil udělat progres, který by měl gradovat k nadcházejícímu mistrovství světa. Je jasné, že 24. místo není bůhvíco, ale musím si dávat splnitelné cíle a motivovat se, abych se dostala do světové TOP 10, kam stále chci!"

Terezu nyní čeká poslední týden tréninku doma, po kterém se přesune s českou reprezentací do dějiště světového šampionátu v Andoře.

"Na mistrovství světa se těším. Andorru mám ráda, trať je mi taky sympatická. Na nadmořskou výšku bych si za týden tam měla v pohodě zvyknout. Těším se!

foto: mtbs.cz

« zpět do novinek
del.icio.us