Český pohár #1 Praha

Sezóna se rozjela v plném proudu i v České republice a já jsem se postavila během víkendu na start prvního z českých pohárů 2016. Závod kategorie C1 hostily pražské Řepy

Trať, kterou znám už z minulých let, prošla drobnými změnami, ale zůstala pořád hezkou a hravou. Do poslední chvíle jsme čekali, jestli pojedeme v prachu nebo na blátě, nakonec z nebe nespadla napříč předpovědi ani kapka a pražské traily zůstaly suché. Kvůli nedbalosti rozhodčího mě postavili na start úplně dozadu. Ač v dnešní moderní době, kdy máme jako závodníci přidělen každý svůj UCI kód a máme rodné číslo, si rozhodčí nepřiřadil mé nové příjmení Němcová ke kódu a mým dosavadně vyjetým bodům a já jsem tak hned po startu po dlouhém trailu, kde se nedalo předjíždět, měla hendikep 100m.Navíc já, která se startem má co dělat i za běžných okolností.

Další zásek jsem nabrala hned v první technické pasáži, kde holky přede mnou slezly z kola a tlačily. Už v průjezdu do druhého kola jsem tak měla dvouminutový zásek. Nevěšela jsem hlavu a dala do toho vše, co jsem měla. Od půlky závodu jsem měla prostor volný a posouvala jsem se dopředu. Stačilo to sice jen na 7. místo celkově, ale závod jsem si i tak užila a fyzicky jsem se cítila fajn. I když se přiznám, že závodit tímto způsobem mě nebaví. Letos už třetí závod, kdy jsem hned od startu musela sjíždět hendikep. Jednou vlastní chybou na Kypru, dvakrát kvůli nedbalosti rozhodčího, který mě postavil jako čtyřicátou na start. Ale to je život a ten se nemazlí :-) Bike si i tak dál užívám a užívat budu asi vždy. Ať už se budu honit za nejlepším umístěním v závodě, nebo jen pro radost a své potěšení. Doufám, že to tak máte i vy!

« zpět do novinek
del.icio.us